אודות

עוזרים למשפחות שבראשן אם חד-הורית לעזור לעצמן.

עמותת עם אחד לב אחד הממוקמת בצפת, מסייעת למשפחות חד-הוריות במצבים של עוני ומשבר להתקדם לעצמאות רגשית ופיננסית.

ג'ואן לורנס (Joan Laurence) מקדישה מזה 28 שנה את זמנה ומרצה לסיוע לילדים מוכים ולאימהותיהם. היא ייסדה בביתה את תוכנית הילדים האהובים (Loving Children’s Program) (1991-1996) מתוך הבנת הצורך הנואש ביצירת מקלט בטוח, והפכה לאמא חלופית לנערות צעירות מבריה"מ לשעבר שעברו התעללות. עד מהרה הבינה ג'ואן את חשיבותה של מערכת היחסים בין האימהות לילדיהן ואף ייסדה את ההוסטל לריפוי האם והילד (Mother Child Healing Hostel). במסגרת זו, אימהות באו לשהות עם בנותיהן בביתה של ג'ואן ורכשו מיומנויות חיוניות לשיקום חייהם ביחד עם הבנות. בסופו של דבר, לאחר שהאימהות התגרשו, חזרו כל הבנות לבית המקורי שלהן. ב-1997 הקימה ג'ואן את הוסטל ההתחלה החדשה  (New Start Hostel)החדשני בכדי להכין נשים הרות צעירות לא נשואות, להריון ולהיות אימהות אוהבות. נשים אלה היו בסכנה, וכך גם הילדים ברחמם. הן הגיעו לבדן, ללא תמיכה רגשית ולעיתים מאוימות על ידי אבי ילדם ועל ידי הוריהם. הן קיבלו חדר בביתנו כדי להשלים את ההיריון וכדי לרכוש את הכישורים הדרושים כדי להצליח כאימהות חד-הוריות. בכל התכניות הללו שהתקיימו בביתה של ג'ואן היו למעלה מ-100 משתתפים.

לאחר שנים של יצירת משפחות אומנות עבור נשים שעברו התעללות וילדים במשבר, נוכחה ג'ואן שקיים צורך גובר באספקת שירותים מקיפים יותר לאוכלוסייה נזקקת גדולה. בשנת 2006 היא הקימה את "עם אחד לב אחד" כמקלט למשפחות חד-הוריות במצבי חירום, כשהיא מכניסה אותן לתוך לקהילה אוהבת על מנת שיירפאו רגשית וירכשו מיומנויות מקצועיות וכלכליות חשובות. באמצעות תוכנית חדשנית זו, המשפחות הללו יכולות לצאת ממצב של ייאוש, עוני ומשבר לעצמאות ולכבוד. לג'ואן תואר שני מאוניברסיטת סטנפורד בתכנון ערים ועיצוב קהילתי ותואר שני בפסיכולוגיה - משפחה ופיתוח אנושי ממכללת סקידמור (Skidmore College).

דינה טבילה היא יזמית חברתית ומנהלת קהילתית. בשנת 2006 היא חברה לג'ואן לורנס ויצרה את תוכנית אם אחד לב אחד עבור אימהות חד-הוריות. בהתאם ל"מודל מבוסס המשפחה", דינה היא כיום האם האומנת למשפחות חד-הוריות רבות. דינה יצרה את תכנית הלימודים של המרכז ההוליסטי על בסיס הרקע היצירתי שלה, והאמונה שלה בשימוש באמנויות בתהליך הריפוי. אימהות רבות מגיעות למרכז הריפוי ההוליסטי, כשהן בטראומה מההתעללות שהן חוו ומוצפות בבעיות קשות ומורכבות. חלקן בקושי מתפקדות בשל הדחק המשתלט בעקבות מצבן הנואש.

דינה היא האוזן החמה והקשבת והכתף שעליה ניתן להישען. הרקע שלה בטיפול ובדימויים מסייע לנשים לקבל את הכאב שלהן ולהתמודד אתו ממקום של כוח. רבות מן האימהות הללו היו מוטרדות מכך שהילדים שלהן רעבים ומהתחושה שאינן מסוגלות לשנות את נסיבותיהן. הן היו שולחות את ילדיהם לבית הספר עם שקית אוכל ריקה. כבר בשלב מוקדם, דינה יצרה קשרים עם עמותות גדולות שהפכו לשותפות שלנו. בעזרת שותפות אלה, היא מסוגלת לספק מזון חירום בעת הצורך, במיוחד בתקופות החגים, כמו גם מעילי חורף חמים, שמיכות, נעלי ילדים ותנורי חימום. לאחרונה הקימה את המרכז להכשרה מקצועית, כמקום שבו אימהות חד-הוריות ונשים אחרות מהקהילה יכולות לרכוש מיומנויות מקצועיות, בעיקר בתחום ההיי-טק. יועצים עסקיים ומדריכים מעודדים ומסייעים למשתתפות להקים עסק משלהן. המטרה שלנו היא לשבור את מעגל העוני על ידי העצמת האימהות שלנו כך שיוכלו לפרנס את ילדיהן בכבוד.