עדכונים

החדשות שלנו

לאחר חודשים של הדרכה והכוונה מקצועיים, אימהות אלו הן בוגרות גאות של אחד מקורסי הפיתוח העסקי שלנו. עכשיו הן יכולות להתקדם, בעזרת הכישורים העסקיים החדשים שהן רכשו, להעצמה ולעצמאות.

אימהות חד-הוריות מדברות מהלב

סיפורה של שגית

עם אחד לב אחד הוא המקום שאליו אני הולכת כשאני מרגישה מצוקה. זהו בית בטוח שבו הנשים מקשיבות ותומכות בי. כאן, אני יכולה לחלוק את הדאגות שלי עם אימהות חד-הוריות אחרות, העוברות חוויות דומות מאוד לחוויות שלי.לאחרונה שקלתי לעבור לגור בדרום הארץ שם מתגוררים הורי, אבל אני לא מסוגלת לעזוב את צפת. תוכנית זו נותנת לי את התמיכה ואת התקווה שלהן אני זקוקה נואשות.

סיפורה של אביבה

כאמא ל-4 ילדים, לא יכולתי לטפל בהם אחרי הטראומה שחוויתי בחיי הנישואים. בעלי הוא מכור ולילה אחד הוא קפץ עלי וניסה להרוג אותי בסכין! בקושי הצלחתי להימלט! לקחתי את הילדים ורצתי. כשהגעתי לצפת הייתה לי מחלת חניכיים שגרמה לכל שיני ליפול. לא היה לי מקום לגור בו ולא היה לי כסף לאוכל. ילדיי היו רעבים ונגרמה להם טראומה בגלל האלימות במשפחה שלנו.

דינה מעם אחד לב אחד מיד עזרה לי להשיג אוכל ומקום מגורים. הייתי כל כך פצועה וחבולה. הגענו לצפת בחורף. דינה דאגה לנו למיטות, שמיכות, מעילים, תנורי חימום ונעליים. הרגשנו שיש מישהי שאכפת לה ואנחנו לא לבד. בהמשך הצטרפתי לקבוצת התמיכה "אלימות במשפחה" ונפגשתי באופן פרטני עם שני מטפלים. הייתי כל כך חבולה ופגועה.

שנתיים לאחר מכן הצטרפתי לתוכנית הלימודים המקצועית להוראת דרמה. זמן קצר לאחר מכן, התחלתי ללמד ילדים צעירים והפסקתי לקחת תרופות נגד דיכאון. ירדתי 18 קילו בתהליך! התוכנית סייעה לי לקבל תואר של מטפלת מורשה לטיפול בילדים, ובסופו של דבר פתחתי מעון יום. מעולם לא שיערתי שאני יכולה להיות עצמאית ומצליחה. בעם אחד לב אחד אחד האמינו בי, וכך הייתי מסוגלת להאמין בעצמי.

סיפורה של רבקה

הייתי לגמרי לבד ולא הייתי מסוגלת לשתף את הצער האדיר שלי. הייתי נשואה במשך 20 שנה, סבלתי בנישואים אלימים ופוגעניים מאוד. יש לי ארבעה ילדים, אחד עם תסמונת דאון, בת שקיללה אותי כל הזמן ועוד ילד עם צרכים מיוחדים. הייתי כה המומה, בקושי יכולתי לתפקד. תוכנית עם אחד לב אחד עזרה לי להיות יותר פתוחה ולבנות אמון.

כשהגעתי למרכז, התחלתי בקורס הטיפול בקולנוע. התוכנית עודדה אותי להכניס מצלמת וידאו לתוך ביתנו. הילדים שלי נהנו מאד לצלם סצנות ופרקים של חיי היום-יום שלנו. התחלנו לראות את מצבנו באור חדש. הצטרפתי גם לקבוצת התמיכה באלימות במשפחה. כתוצאה מהקורס, הטיפול הפרטני, הפילאטיס וסדנאות הציור, התחלתי להרגיש שאני שייכת לקבוצה של נשים מחויבות לריפוי של עצמן ושל משפחותיהן.

לאחר שלוש שנים, הצטרפתי לשיעורי הדרכה מקצועיים לפילאטיס, שעם אחד לב אחד הפעילה בשיתוף עם מכון וינגייט. בעבר עבדתי עם קשישים כמטפלת בשכר של 20 ש"ח לשעה. לאחר שסיימתי את קורס הפילאטיס, אני מרוויחה 200 ש"ח לשעה ועובדת פחות שעות. התוכנית סייעה לי להשיג מענק להקמת סטודיו לפילאטיס משלי לאנשים עם בעיות אורתופדיות, שהוא הסטודיו היחיד מסוגו באזור.

אני מרגישה שעשיתי דרך מאד ארוכה. אני יכולה רק להודות לעם אחד לב אחד על כך שהאמינו בי ועודדו אותי להגשים את החלומות שלי.